lørdag 11.10.08
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hengebru i nasjonalpark

Ei ny hengebru over Komagelva i Varangerhalvøya nasjonalpark er klar til bruk.

 
 
 
 

Snodige samlinger

Sjekk ut hvor du finner spesielle museer og snodige samlinger av alt mulig rart.

 
 
Været
 
 
 i dagi morgen
Oslo   15.0°   12.7°
Trondheim   11.5°   10.8°
Bergen   10.1°   10.5°
Stavanger   12.1°   11.9°
Tromsø   7.5°   6.6°
Kristiansand   14.4°   12.1°
Alta   6.4°   5.1°
 
 
Toppsakene nå
 
 
Siste innenriks
 
 
Siste utenriks
 
 
Siste underholdning
 
 
 
 
Foto Saab Mens konkurrentene selger stadig flere biler, måtte Volvo notere en nedgang på 3,9 prosent og SAAB på hele 9,1 prosent i april i år. 

Dystre salgstall

Göteborg (ANB-NTB-TT) Begge de svenske bilfabrikkene må fastslå at salget synker i Europa.

Publisert  16.05.2008 - 16:21 Oppdatert 16.05.2008 - 16:29

Mens konkurrentene selger stadig flere biler, måtte Volvo notere en nedgang på 3,9 prosent og SAAB på hele 9,1 prosent i april i år.

Samtidig økte totalmarkedet for biler i Europa med 9,6 prosent fra april i fjor til samme måned i år, viste tall fra den internasjonale bransjeorganisasjonen Acea fredag. Til sammen ble det solgt 1.420.944 nye personbiler i Europa.

Svenske bilarbeideres fagorganisasjoner er bekymret. - Dette er ikke lesestoff til å bli munter av, sa lederen for IF Metall ved Volvo Personvagnar Mikael Sällström til nyhetsbyrået TT, etter at han hadde lest den nye statistikken fredag.

– Det er en veldig dårlig utvikling vi nå kan se, fortsatte han. - Vi fører selvfølgelig en løpende dialog med konsernledelsen, og vi er kanskje de første til å ønske oss planer for fremtidige strategier, tilføyde Sällström.

Mens svenskene måtte notere nedgang, fikk tyske BMW en salgsøkning på 26,4 prosent fra april 2007 til april 2008. Men rekorden ble satt av Jaguar, som amerikanske Ford har solgt til India, med en oppgang på hele 69,6 prosent. (ANB-NTB)

 
 
 

Hareide med tom følelse

Norge tok et livsviktig poeng med 0-0 i Skottland, men sløste bort en kjærkommen borteseier. Les hele saken

Oppdatert kl: 19:03

 
 

Etterlyser hvit lastebil

Politiet etterlyser en hvit lastebil i forbindelse med kvinnen som ble funnet påkjørt og drept ved Elveveien i Larvik. Les hele saken

Oppdatert kl: 17:04

 
 

Vil selge cannabis i butikken

Unge Venstres landsmøte gikk lørdag inn for at cannabis og khat skal kunne selges i dagligvareforretninger. Les hele saken

Oppdatert kl: 17:35

 
 

– Island må selv be om hjelp

Regjeringen vil ikke vurdere ytterligere økonomisk hjelp til Island før islendingene selv ber om det. Les hele saken

Oppdatert kl: 16:11

 
 

Finanskrisen kan gi dyrere mat

Finanskrisen kan krype opp i handlekurven din. Les hele saken

Oppdatert kl: 12:27

 
 

Overlegen Loeb

Sebastien Loeb har vunnet samtlige fartsprøver bortsett fra én på Rally Korsika etter lørdagens etappe. Les hele saken

Oppdatert kl: 18:43

 
 
 

To døde da bil havnet i elva

En kvinne og en mann fra Belgia og Nederland omkom da bilen de satt i havnet i elva Leira i Lom kommune lørdag formiddag. Les hele saken

Oppdatert kl: 16:50

 
 

Tøft for Røa

Etter lørdagens 1-3-tap mot tyske Frankfurt, må Røa slå russiske Zvezda. Les hele saken

Oppdatert kl: 17:33

 
 
 

– Legger press på Gjedrem

Regjeringen legger press på sentralbanksjef Svein Gjedrem, ifølge VG. Les hele saken

Oppdatert kl: 16:25

 
 

Royal League lagt på is

Royal League blir ikke gjennomført denne sesongen heller. Les hele saken

Oppdatert kl: 17:11

 
 

Døde etter utforkjøring

Den 55 år gamle kvinnen som fredag formiddag ble alvorlig skadd i en utforkjøring på riksvei 666 i Gjemnes kommune på Nordmøre, døde av skadene. Les hele saken

Oppdatert kl: 17:49

 
 

Grunnstøtt skip dratt vekk

Federal Kivalina ble dratt av Skarveberget utenfor Kristiansund lørdag morgen. Nå skal dykkere undersøke båten. Les hele saken

Oppdatert kl: 13:43

 
 

Avisenes Nyhetsbyrå - siste.no

Tips oss
Kontakt oss
  • Postboks 8713 Youngstorget
  • 0028 Oslo
  • Telefon: 22 99 84 00
  • Telefax: 22 99 84 01
For våre kunder
Redaksjonen
  •  
Powered by: Escenic Content Engine - Utviklet av: A-pressen Interaktiv