Fedora 9, kodenavn Sulphur, er i skrivende stund på vei ut til speilene, klar for lansering i morgen. Flere speil, inklusive Uninett returnerer 550 (tilgang nektet), men dette vil antageligvis endre seg i løpet av dagen. Fedora 9 inkluderer KDE 4 og GNOME 2.22, og bygger på Xorg 7.3.
Andre nyheter:
- Linux 2.6.25
- OpenOffice 2.4
- Anaconda (installasjonsverktøyet) har fått bedre støtte for å endre størrelse på eksisterende Ext2 og NTFS partisjoner.
- Xorg 7.3 skal gi bedre støtte for rekonfigurering uten restart av X serveren.
- Versjon 0.7 av Network Manager inkluderer begrenset støtte for tilkobling via GSM / CDMA, i tillegg til WiFi.
- OpenJDK 6 istedet for IcedTea (Java)
Antageligvis blir denne siden oppdatert i løpet av dagen, og du kan da laste ned fra her. Se også skjermbilder fra Linux-noob.com
Brukarnamn 14. mai 2008 - 23:46
KDE4 utgaven av Fedora9 var lekker, men jeg ble skuffet over hvor lite nytt det var på overflaten i denne KDE4 utgivelsen. Jeg gleder meg til vi får se KDE4.1 hvor vi får ny PIM og de underliggende teknologiene blir tatt i bruk!
olear 15. mai 2008 - 0:48
Utseende var helt standard KDE, de (Fedora) har tydligvis ikke gjort mye. KDE4 vil begynne å bli brukbar i 4.1, men alt vil ikke vært tilgjengelig/fungere før i 4.2. KDE 4.0.x kan på ingen måte erstatte KDE 3.5.x.